خواص بومادران

توضیحات:

 • به نام خدا

  هر چند بومادران فقط یک گیاه واحد نیست – این نام به حدود 140 گونه مختلف اما نزدیک به هم مربوط می شود که در جنس بومادران قرار دارند .

  بر اساس یک مطالعه، تعداد زیاد گیاهان در این خانواده عامل پیچیده‌کننده‌ای برای تحقیق است - برخی از بررسی‌ها بیان می‌کنند که مطالعات همیشه به اندازه کافی روشن نبوده است که کدام گونه دقیق مطالعه می‌کنند، و این کار را دشوار می‌کند. مقایسه تحقیقات و نتیجه گیری غیرممکن است. 1 با این حال، ما در حال یادگیری بیشتر در مورد بومادران و آنچه در آن ممکن است به عنوان یک درمان است.

  بومادران در چه مواردی استفاده می شود؟


  گیاه بومادران برای طیف گسترده ای از مشکلات و بیماری های سلامتی که به طور سنتی برای آنها استفاده می شده است مورد تحقیق قرار گرفته است. کاربردهای زیر همگی دارای برخی مطالعات مرتبط با آنها هستند. با این حال، بیشتر آنها بر روی حیوانات یا سلول های جدا شده انجام شده است.

  آزمایشات انسانی، تا کنون، نادر بوده است. این بدان معناست که تحقیقات در مراحل اولیه خود هستند و قبل از اینکه مطمئن شویم مشخصات کامل ایمنی و مزایای بومادران را بدانیم، باید این یافته ها در مطالعات بزرگتر و عمیق تر تکرار شوند.

  التهاب


  بررسی سال 2017 از متون پزشکی در مورد گیاه بومادران به نام بومادران چندین کاربرد دارویی از این گیاه را ذکر کرد که در مطالعات امیدوارکننده بوده است. یکی از این موارد استفاده به عنوان یک ضد التهاب موضعی است .

  مطالعات متعدد از عملکرد ضد التهابی آن حمایت می کنند. مقاله ای در سال 2017 در مجله Ethnopharmacology بیان کرد که این ماده دارای "خواص ضد التهابی آشکار" با تأثیر مثبت بر تعادل pH پوست و محتوای رطوبت آن است.

  التیام زخم


  بومادران و بومادران آسیایی هر دو نتایج اولیه مثبتی در کاربرد موضعی برای بهبود زخم داشته اند. در یک مطالعه در سال 2017 روی عصاره بومادران ، محققان به این نتیجه رسیدند که این گیاه دارویی در بهبود زخم‌های پوستی موش‌ها از طریق اثرات متعدد در سطح سلولی مؤثر است.

  یک مطالعه در سال 2018 در مجله پزشکی مادر-جنین و نوزادان تأثیر مثبت پماد بومادران را بر بهبود اپیزیوتومی نشان داد. (اپیزیوتومی یک برش کوچک در پرینه است که گاهی اوقات ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در حین زایمان ایجاد می کنند.)

  اختلالات گوارشی


  یک مطالعه در خارج از آفریقا اثر ضد اسپاسم بومادران را در بخشی از سیستم گوارش نشان داد، به این معنی که ممکن است در شرایطی که شامل اسپاسم در دستگاه گوارش است، مانند سندرم روده تحریک‌پذیر، مفید باشد .

  اضطراب


  یک بررسی در سال 2015 از خواص ضد اضطراب اسانس‌ها نشان داد که به نظر می‌رسد دو نوع بومادران - بومادران و بومادران ویلهمسی - به کاهش اضطراب کمک می‌کنند. محققان گفتند که به نظر می رسد این اثر را با مکانیسم اثر متفاوتی نسبت به داروهای محبوب ضد اضطراب کلاس بنزودیازپین ها دارد.

  شرایط عصبی


  مطالعه‌ای در سال 2017 در خارج از ایران از استفاده از بومادران در بیماری‌های تخریب‌کننده عصبی، از جمله مولتیپل اسکلروزیس ، بیماری پارکینسون ، سکته مغزی و صرع حمایت می‌کند. این نتیجه گیری بر اساس یافته های مطالعات حیوانی است.

  در بیماری ام اس، محققان می گویند این مکمل شدت بیماری را کاهش می دهد، التهاب عصبی را کاهش می دهد و تعداد ضایعات دمیلینه کننده را کاهش می دهد.

  در پارکینسون، آنها می گویند که باعث بهبود تحرک و تون عضلانی می شود. در سکته مغزی، به نظر می رسد که حجم انفارکتوس را کاهش می دهد و در صرع، شدت تشنج را کاهش می دهد.

  سایر مزایای احتمالی
  بررسی 2017 و سایر مطالعات از اثربخشی بومادران در موارد زیر حمایت می کند:

  • حمایت از سیستم ایمنی
  • تنظیم قند خون در دیابت
  • محافظت از کبد و کیسه صفرا
  • تحریک قاعدگی
  • کمک به خواب
  • درمان هموروئید
  • کاهش تب یونجه
  • تسریع دفع ادرار

 • تهیه و تنظیم توسط صحرا دارو
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :