چند مدل دم نوش با آویشن

توضیحات:

 • به نام خدا

   دمنوش آویشن زعفرانی

  یک نکته ای که لازم است در ابتدای کار برای نحوه مصرف دمنوش آویشن به آن اشاره کنیم این است که نه تنها در مورد آویشن بلکه در مورد هر گیاه خوراکی دیگر اگر شما بتوانید آن را با سایر گیاه ها مچ و استفاده کنید و ازانواع چای گیاهی استفاده کنید به طور قطع نتیجه بسیار بهتری دریافت خواهید کرد اما اینکار یک نکته بسیار مهم دارد:

  اینکه شما گیاهانی را باید باهم استفاده کنید که با هم سازگار باشند، در غیر این صورت نه تنها ممکن است خواص همدیگر را خنثی کنند بلکه در بعضی از موارد شما با عوارض جدی نیز همراه خواهید شد.

  گیاه زعفران یک ترکیب بسیار مناسب برای استفاده در دمنوش آویشن می باشد که نتایج بسیار خوبی برای سلامت شما به همراه دارد. همه ما نام این گیاه و  چای زعفران را شنیده ایم، گیاهی که بخاطر گران بودن در جهان به طلای سرخ مشهور شده است.

  استفاده از دمنوش آویشن با زعفران علاوه بر خواصی که در قبل برای دمنوش آوشین گفته بودیم شامل مواردی همچون تسکین دادن درد، قاعده آور، تحریک اعصاب، خون سازی و بهبود گردش خون می باشد.

  روش استفاده و آماده کردن آن نیز بسیار آسان است و شما می توانید کمی زعفران ساییده شده به پودر آویشن خود اضافه کنید و سپس دمنوش خود را آماده کنید.

  دمنوش آویشن با بابونه

  یکی دیگر از گیاهانی که می تواند با آویشن ترکیب دلچسب با خواص بالا ایحاد کند بابونه می باشد که ما در گذشته طرز تهیه چای بابونه را برای شما معرفی کرده ایم.

  شما با استفاده از دمنوش آویشن و بابونه می توانید یک سیستم ایمنی قوی در اختیار داشته باشید و به نحوی در برابر خیلی از بیماری ها بدن خود را مقاوم کنید، این موضوع آنقدر میزان بالایی دارد که حتی می تواند در بدن شما نقش آنتی بیوتیک را نیز ایفا کند.

  اصولاً در دمنوشن آویشن و بابونه دو ماده دیگر به عنوان گزینه های تکمیلی اضافه می شوند که خواص آن را تکمیل کند، عسل و لیمو این دو ماده می باشند.

  برای تهیه این دمنوش نیز شما کار سختی ندارید و تنها کافیست به اندازه 1 قشق چای خوری از آویشن و به همین اندازه بابونه را با درون کتری ریخته و به اندازه 3 لیوان متوسط آب جوش بر روی آنها بریزید و به مدت یک ربع با درجه حرارت کم اجازه دهید که بر روی گاز دم بکشد.

  بعد از آماده شدن به اندازه دلخواه عسل و آب لیموی تازه به آنها اضافه کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

  دمنوش آویشن و پونه به همراه نعناع

  این دمنوش آویشن یک گزینه بسیار مناسب برای فصل پاییز و زمستان به حساب می آید و دارای خواص ضد عفونی کننده می باشد، علاوه بر سرماخوردگی این نوشیدنی برای دردهای پریود بانوان بسیار مناسب است.

  موارد دیگری که می توان برای مصرف دمنوش آویشن ، پونه و نعناع بیان کرد، رفع سنگینی معده، کمک به رفع مشکلات کبد، ایجاد آرامش و ریلکس شدن، کمک به بیماری های گوارشی از جمله اسهال می باشد.

  مواردی که اخیراً نیز به آن اشاره می شود کمک این دمنوش به افرادی که دارای بیماری های تنفسی می باشد است مخصوصاً افراد مبتلا به بیماری های آسم و تنگی نفس می باشد.


 • تهیه و تنظیم توسط صحرا دارو
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :