رشد و مراقبت از بومادران

توضیحات:

 • به نام خدا

  بومادران که به عنوان یک گیاه چندساله مقاوم و همه کاره فروخته می شود، دارای سرهای گل خودنمایی است که از گل های بسیار ریز و محکمی تشکیل شده است که بالای دسته های شاخ و برگ سرخس قرار گرفته اند. گل ها ممکن است زرد، قرمز، صورتی یا هر سایه ای در بین آنها باشند.

  بومادران مقاوم به آفات، مقاوم به خشکی، جذب پروانه ها و برای بریدن و خشک کردن عالی است.

  این گیاه همچنین یک گیاه معطر است که خواص درمانی زیادی دارد!

  توجه: علیرغم بسیاری از ویژگی های مفید بومادران، می تواند یک پرورش دهنده مهاجم باشد که به راحتی همسایگان خود را بیرون می راند. مسئولانه بکارید! 

  زمان کاشت بومادران

  در بهار یا اوایل تابستان پس از رفع خطر یخبندان بکارید. خرمای یخبندان محلی را ببینید .

  اگر بومادران را از قلمه های نوک می کارید، آن را در بهار یا اوایل تابستان بکارید.

  انتخاب محل آماده سازی کاشت

  در منطقه ای بکارید که آفتاب کامل را دریافت کند تا رشد فشرده و تعداد زیادی گل را تشویق کند. در آفتاب یا سایه جزئی، بومادران تمایل دارد ساق پا رشد کند. 

  بومادران در خاک با زهکشی خوب بهترین عملکرد را دارد. در شرایط گرم و خشک رشد می کند. خاکی که دائما خیس است را تحمل نمی کند. خاک لومی توصیه می شود، اما بومادران را می توان در خاک رسی نیز کشت کرد تا زمانی که همیشه از آب اشباع نشود.

  از چنگال یا پنجه باغچه استفاده کنید تا خاک باغ خود را به عمق 12 تا 15 اینچ شل کنید، سپس در یک لایه 2 تا 4 اینچی کمپوست مخلوط کنید.

  اگر بومادران را در خاک بسیار غنی پرورش دهید، ممکن است به دلیل رشد بیش از حد، گیاهان نیاز به چنگ زدن داشته باشند. برای جلوگیری از رشد بیش از حد آن، یک سایت با خاک متوسط ​​تا ضعیف انتخاب کنید و آن را با کمی کمپوست تکمیل کنید تا گیاهان شروع خوبی داشته باشند.

  نحوه کاشت بومادران

  گیاهان را با فاصله 1 تا 2 فوت از هم قرار دهید.

  آنها به سرعت ایجاد و گسترش می یابند، اگرچه برخی از گونه ها مانند بومادران ، پرورش دهندگان بسیار تهاجمی هستند، بنابراین در انتخاب گیاهان خود مراقب باشید. اکثر گونه ها حدود 2 تا 4 فوت قد دارند.

  چگونه بومادران را پرورش دهیم

  هر بهار یک لایه نازک کمپوست در اطراف گیاهان خود اضافه کنید تا آنها را تغذیه نگه دارید.

  بومادران به خشکی بسیار مقاوم است، اما اگر در تابستان کمتر از 1 اینچ در هفته باران می بارد، به یاد داشته باشید که گیاهان خود را آبیاری کنید تا به بهترین شکل ظاهر شوند.

  وقتی گل‌ها در اواسط تابستان شروع به محو شدن کردند، ("سر مرده") را قطع کنید. این بیشتر گونه ها را تشویق می کند تا یک دور دیگر گل تولید کنند. 

  گیاهان بومادران را هر 3 تا 5 سال یکبار تقسیم کنید تا گیاهان شاداب و سالم نگهداری شوند. توده ها را در اوایل بهار یا پاییز بلند کنید و ساقه های مرده را از مرکز توده جدا کنید. شما می توانید بخش ها را در جای دیگری از باغ دوباره بکارید یا با یک دوست به اشتراک بگذارید!

  آفات / بیماری ها

  بومادران عموماً عاری از بیماری است و نگهداری آن آسان است، اگرچه مستعد ابتلا به موارد زیر است:


 • تهیه و تنظیم توسط صحرا دارو
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :