بومادران

توضیحات:

 • به نام خدا

  بهتر است در لوم های شنی لاغر، خشک تا متوسط، با زهکشی خوب در آفتاب کامل رشد کنید. گیاهان در خاک های متوسط ​​باغ خوب عمل می کنند و تا زمانی که زهکشی خوب باشد خاک های ضعیف را تحمل می کنند. گیاهان همچنین تابستان های گرم و مرطوب و خشکسالی را تحمل می کنند. اگر به صورت زینتی رشد می کنند، بهتر است گیاهان در مکان های محافظت شده از بادهای قوی قرار بگیرند. ساقه های گیاه به ویژه در آب و هوای گرم و مرطوب مانند سنت لوئیس و/یا اگر در خاک های مرطوب و غنی رشد کنند تمایل به ریزش دارند. برای کاهش ارتفاع کلی گیاه، در اواخر بهار قبل از گلدهی، ساقه های گیاه را قطع کنید. برش مجدد گیاهان به جوانه های گل جانبی پس از گلدهی اولیه، کاشت را مرتب می کند و شکوفه های بیشتری را تشویق می کند. همچنین ممکن است گیاهان پس از شکوفه دادن به شاخ و برگ های پایه بریده شوند. برای حفظ سرزندگی کاشت، توده ها را در صورت نیاز (هر 2 تا 3 سال یکبار) تقسیم کنید. گیاهان به طور تهاجمی از طریق ریزوم و خود بذری پخش می شوند.

  ویژگی های قابل توجه

  بومادران که معمولاً بومادران معمولی نامیده می شود، گیاهی است ریزوماتوز، پراکنده، راسته تا حصیری چند ساله که به عقیده بسیاری علف هرز تهاجمی است. بومادران معمولی از اروپا و آسیا در ابتدا در دوران استعمار به آمریکا معرفی شد و از آن زمان در سراسر ایالات متحده عمدتاً در کنار جاده ها، مزارع، مناطق زباله و چمنزارها طبیعی شده است. این گونه گیاهان به دلیل تولید شاخ و برگ‌های عمیق، سرخس‌مانند، معطر، سبز متوسط ​​و گل‌های ریز و سفید با ماندگاری طولانی که در طول تابستان به‌صورت کریمب‌های متراکم، مسطح و مرکب (به وسعت ۲ تا ۴ اینچ) ظاهر می‌شوند، مورد توجه قرار گرفته‌اند. ساقه ها معمولاً 2-3 اینچ بلند می شوند. شاخ و برگ دارای رایحه ای قوی و تا حدودی تند است که در صورت استفاده در آرایش های خشک باقی می ماند. با این حال، گونه های گیاهان به طور غیر معمول در تجارت فروخته می شوند. ارقام و هیبریدهای بومادران معمولی است که اکثر آنها ساقه های قوی تری دارند. عادات درست تر و گل های بزرگتر، که به گیاهان گلدار محبوب برای باغ های زینتی تبدیل شده اند. ارقام همچنین طیف رنگ های گل را به صورتی، قرمز، کرم، زرد و پاستلی دو رنگ گسترش می دهند.

  نام جنس بومادران به آشیل، قهرمان جنگ های تروا در اساطیر یونانی اشاره دارد که از این گیاه برای جلوگیری از خونریزی و التیام زخم های سربازانش استفاده دارویی می کرد.

  لقب خاص millefolium به معنای "هزار برگ" در اشاره به شاخ و برگ بسیار جدا شده است.

  بومادران معمولی تعداد زیادی نام رایج دیگر دارد، از جمله میلفویل، هزار برگ، زخم سرباز، خارپشت، خونریزی بینی، گزنه شیطان، سانگیناری، فلفل پیر و علف تعفن.

   

  چالش ها و مسائل

  پوسیدگی ساقه، سفیدک پودری و زنگ از مشکلات گاه به گاه بیماری هستند. ساقه های گیاه ضعیف هستند و به راحتی جابجا می شوند. اگر گیاهان به صورت زینتی رشد کنند، می توانند در اواسط تا اواخر تابستان به یک توده درهم از ساقه و شاخ و برگ تبدیل شوند. طوفان های شدید باران تابستانی با بادهای شدید می توانند به راحتی کاشت های در معرض دید را صاف کنند. ممکن است تا حدودی به شدت گسترش یابد.

   

  استفاده می کند

  باغ های کلبه، باغ های وحشی، مراتع، دشت ها و مناطق طبیعی. گل تازه بریده یا خشک شده خوب.

  این گونه به طور کلی برای مرزها بیش از حد علف های هرز در نظر گرفته می شود. می تواند به عنوان یک پوشش زمین گلدار یا چمن برای مناطق آفتابی خارج از مسیر استفاده شود (در صورت نیاز با چمن زنی چرخشی در شرایط بالا چمن زنی کنید).


 • تهیه و تنظیم توسط صحرا دارو
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :