پخت و پز با آویشن

توضیحات:

 • به نام خدا

  آویشن یکی از گیاهان مورد علاقه در بسیاری از سبک های مختلف پخت و پز است 

  عطر و طعم و بوی آویشن غذاهای مورد استفاده را افزایش می دهد و غذاهایی را به غذاهای لذیذ می بخشد که دستیابی به آن با گیاهان دیگر آسان نیست. با این حال ، ضروری است که گیاه دارویی به روش مناسب و به بهترین وجهی که مورد استفاده قرار می گیرد ، مورد استفاده قرار گیرد.

  این گیاه طعم کمی ترش تقریباً شبیه لیمو بسیار ملایم دارد و با سبزیجات و غذاهای دریایی بسیار عالی است. بسیاری از آشپزها از آن در مرغ و گوشت و حتی برای پر کردن استفاده می کنند. اما در بعضی مواقع این امر می تواند باعث از بین رفتن عطر و طعم شود ، خصوصاً اگر مدت زیادی پخته شود.

  در اینجا چند نکته برای استفاده از آویشن در ظروف و حفظ عطر و طعم آن ذکر شده است:

  1. سبزیجات و غذاهای دریایی طعم ملایمی دارند و معمولاً زیاد پخته نمی شوند. آویشن بدون غلبه بر طعم خود غذا ، عطر و طعم این غذاها را افزایش می دهد. اگر غذای سبزیجات و غذاهای دریایی ساتو باشد ، برگ های تازه در به وجود آوردن طعم های ظریف معجزه می کنند.

  2. آویشن خشک که درست در پایان پخت و پز به  سوپهایی مانند عدس و نخود خرد شده اضافه می شود ، عطر و بویی را به غذا می رساند که به سختی می توان از آن غافل شد. فقط گیاه را اضافه کرده و بلافاصله سوپ را از روی حرارت بردارید. ظرف را پوشیده نگه دارید و هنگامی که آماده سرو هستید ، سوپ بوی آسمانی می دهد.

  3. خورش ها به مدت طولانی پخته می شوند و افزودن هر نوع گیاه تازه به این غذا ممکن است بی معنی به نظر برسد. با این حال ، پس از پخت خورش ، ممکن است برگ های ریز خرد شده را به قابلمه اضافه کرده و سرو کنید. اینها طعم ملایم را اضافه می کنند که طعم خورش را عالی می کند.

  4. غذاهای مرغ اغلب طعم ملایمی دارند که در صورت پخت درست آویشن به آنها کمک می کند. اگر در حال پخت مرغ یا تفت دادن آن هستید ، افزودن برگهای خشک ، مانند مالش خشک مرغ DIY ، عطر و طعم و عطر را به آن می دهد که همه دوست خواهند داشت. مقداری آبلیمو را با برگها مخلوط کنید ، و مرغ را با این مخلوط بستنی کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

  5. گوشت گاهی طعم بسیار قوی دارد و از آنجا که باید خوب پخته شود ، آشپزها معمولاً استفاده از آویشن در این ظروف را ترجیح نمی دهند. با این حال ، می توان از برگ های تازه در ماریناد استفاده کرد ، و به آن طعم خوشمزه ای می دهد که پس از پخته شدن. گیاهان تازه موجود در دستور تهیه مرغ کبابی لیمو و آویشن را امتحان کنید .

  6. برگ های بدون ساقه در سالادها بسیار عالی عمل می کنند - فقط چند شاخه شاخه به سالاد سبزیجات تازه شما ضربه ای می بخشد که هیچ نوع سس به خودی خود به آن دست نخواهد یافت.

  When- هنگام پخت نان ، چند انگشت آویشن خشک به آرد اضافه کنید تا یک نان گیاهی تهیه شود که طعم کره عالی باشد. برای نان سیر ،  برگ های تازه خرد شده را به کره اضافه کنید و نان را قبل از قرار دادن در فر پخش کنید.

  8- ماکارونی و گیاهان ترکیب بسیار خوبی هستند. وقتی سس ماکارونی مورد علاقه خود را درست کردید ، مقداری برگ خشک به آن اضافه کنید تا غذای شما بهتر شود.

  9. بیشتر گیاهان در هنگام پخت بیش از حد پژمرده می شوند و آویشن نیز از این قاعده مستثنی نیست. هنگام تهیه سس ، آخرین گیاه را اضافه کرده و بلافاصله حرارت را بردارید. این به حفظ عطر و طعم و رایحه کمک می کند.

  10. در حالی که تا حدودی غیر معمول است ، از برگهای تازه آویشن حتی می توان برای تزئین دسرها مانند سوفله و کاسترد استفاده کرد. طعم کمی لیمو کمک می کند تا شیرینی دسر کمتر برجسته شود.


 • تهیه و تنظیم توسط صحرا دارو
  تماس : 09133025634
  انتشار مطلب در :