0
  • سبد خرید شما خالی است !

مقالات علمی صحرا دارو

دمنوش بومادران

بومادران گیاهی است از تیره گل ستاره‌ای (کاسنیان)به ارتفاع 20 تا 90 سانتی متر و حتی بیشتر که برگ‌هایی بدون دم برگ، دراز و پوشیده از کرک دارد و دارای بریدگی‌های زیاد و باریکی است .

مضرات بومادران

در حالی که یک محصول "طبیعی" است، به خاطر داشته باشید که حتی مواد طبیعی نیز می توانند عوارض جانبی و تداخل دارویی داشته باشند و شما باید با این محصولات مانند داروهای دارویی رفتار کنید.

خواص بومادران
 انواع گونه های بومادران

گیاه بومادران، از گیاهان دارویی و معطر است که در ایران شامل 18 گونه می‌باشد و به ارتفاعی تا 100 سانتی‌متر هم می‌رسند. بومادران دارای گل‌های سفید یا زرد است.

بومادران

بومادرانکه معمولاً بومادران معمولی نامیده می شود، گیاهی است ریزوماتوز، پراکنده، راسته تا حصیری چند ساله که به عقیده بسیاری علف هرز تهاجمی است.

طبقه بندی علمی گیاه چای کوهی
مضرات چای کوهی

در این مقاله قصد داریم اطلاعات خود را در زمینه عوارض احتمالی مصرف این چای ارتقا دهیم و با آگاهی به مصرف چای کوهی بپردازیم. با ما همراه باشید.

فواید چای کوهی
چای کوهی

گیاهی بومی است که به طور گسترده در مناطق مختلف ایران پخش می شود و به "چای کوهی" یا "لولوپاشماک" معروف است

طبقه بندی علمی گیاه آویشن
پودر آویشن
خواص روغن آویشن

آویشن یک گیاه پرکاربرد است که عطر و بوی بی نظیری هم دارد و روغن آن هم دارای خواص بسیار مناسبی است، در ادامه با تمام خواص روغن آویشن برای سلامت و زیبایی آشنا می شوید.

چند مدل دم نوش با آویشن

رای استفاده از این گیاه در دمنوش آویشن 1 تا 4 گرم پودر خشک شده آن را درون یک لیوان آب جوش دم کرده بریزید. بهترین زمان ممکن برای دم شیدن 20 دقیقه می باشد.

دمنوش آویشن
پخت و پز با آویشن
عسل آویشن
مضرات آویشن

آویشن وقتی به مقدار طبیعی غذا مصرف شود ، به احتمال زیاد ایمن است . آویشن وقتی برای مدت کوتاهی به عنوان دارو مصرف شود احتمالاً ایمن است. این می تواند باعث ناراحتی دستگاه گوارش شود.

خواص آویشن

آویشن گیاهی از خانواده نعناع است که احتمالاً شما آن را از مجموعه ادویه های خود می شناسید. اما این خیلی بیشتر از یک ماده سازنده پس از فکر است.

طعم و مزه ی آویشن
ریشه ی آویشن
انواع آویشن
آویشن

آویشن یکی از گیاهان پرخاصیت دارویی است که از زمان های قدیم برای درمان انواع بیماری ها مورد استفاده قرار می گرفت .

 بهترین گیاهان دارویی

گیاهان دارویی خواص بسیاری دارند. جنسینگ برای سردرد و ریحان برای سوهاضمه موثر است. خواص رزماری،بابونه،قاصدک و دیگر گیاهان دارویی را در ادامه مطلب بخوانید.

تعریف و کاربرد گیاهان دارویی

گیاه دارویی ترکیبی از مواد شیمیایی ارگانیک است که از بخش های خام یا فرآوری شده گیاه به دست می آید. گیاهان دارویی همان گیاهان مختلفی هستند که با گیاه شناسی پیوند دارند.

تاریخچه گیاهان دارویی

برای پیگیری تاريخچه گياهان دارويي ابتدا بايد تاريخچه فارماکولوژی ( داروشناسی) را بررسی نمود زیرا تا قرن ۱۹ میلادی کلاً از گياهان دارويي براي درمان بيماريها استفاده مي شد.